Kiekvienoje ligoninėje labai trūksta lovų pacientams. Norėdami išspręsti šią problemą, gydytojai ir gydymo įstaigos turi rasti naujų būdų, kaip kuo geriau išnaudoti vietoje esančius išteklius. Mini rekuperatorius yra vienas iš tokių sprendimų, kurį galima pritaikyti praktiškai bet kurioje įstaigoje. Rekuperatoriai – tai įrenginiai su mechaninėmis rankomis ir kitais priedais, kurie leidžia pacientui saugiai ir savarankiškai atlikti tam tikrus pratimus. Ši funkcija gali atrodyti maža, tačiau ji daro didžiulę įtaką gydymo programų veiksmingumui ir efektyvumui. Kuo daugiau rekuperatorių turi įstaiga, tuo veiksmingesnė gali būti jos priežiūros programa. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie mini rekuperatorius, taip pat apie jų panaudojimo galimybes slaugos namuose, fizinės terapijos centruose ir kitur. https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/11/mini-rekuperatorius-lunos-ego/
Kas yra mini rekuperatorius?
Mini rekuperatorius – tai aparatas, kuris gali būti naudojamas padėti pacientams atlikti nedidelius, bet gyvybiškai svarbius veiksmus, pavyzdžiui, saugiai vaikščioti ir naudotis tualetu. Pacientams, turintiems fizinių ar kognityvinių sutrikimų, palikus juos vienus, gali būti sunku savarankiškai atlikti šias užduotis. Tačiau naudodami mini rekuperatorių, įvairiomis ligomis sergantys žmonės gali sugebėti vėl vaikščioti ir susigrąžinti savo gyvenimo kontrolę. Mini rekuperatoriai taip pat naudojami tais atvejais, kai pacientams reikia pagalbos atliekant sudėtingesnius veiksmus, pavyzdžiui, apsirengiant ar valgant. Mini rekuperatorius gali padėti pacientui apsirengti pakeldamas rankas arba maitintis šaukštu, įdėdamas maistą į burną. https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/2/sieninis-mini-rekuperatorius-lunos-e2/36/
Kaip veikia mini rekuperatoriai
Standartinio motorolerio ratai yra pritvirtinti prie ašies ir gali laisvai judėti. Mini rekuperatoriaus ratai taip pat pritvirtinti prie ašies, tačiau prie jų pritvirtintas papildomas “laisvas” ratas, kad pacientas galėtų juos geriau valdyti. Ant laisvojo rato esantis jutiklis nustato motorolerio judėjimą, o valdiklis naudoja šią informaciją neįgaliojo vežimėliui valdyti. Daugumą mini rekuperatorių galima valdyti belaidžiu ryšiu. Tai leidžia pacientams, kurie yra prikaustyti prie lovos, sėdėti lovoje arba naudotis tualetu padedant prietaisui. Kai kurie mini rekuperatorių tipai taip pat turi neįgaliųjų vežimėlio funkciją. Jie gali būti ypač naudingi pacientams, kurie yra prikaustyti prie lovos, bet gali šiek tiek judėti. https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/13/ventiliatorius-lunos-silvento-ec/36/
Mini rekuperatorių naudojimo privalumai
– Didesnis saugumas – mini rekuperatoriams nereikia jokio energijos šaltinio, todėl jie yra saugesni už standartinius neįgaliųjų vežimėlius. Juos galima valdyti belaidžiu ryšiu, todėl jais galima naudotis patogiai įsitaisius lovoje. – Mažesnės išlaidos ir priežiūra – mini rekuperatoriai reikalauja minimalios priežiūros, todėl juos eksploatuoti ir prižiūrėti daug pigiau nei standartinius neįgaliųjų vežimėlius. – Didesnis savarankiškumas – mini rekuperatoriai padeda pacientams įgyti daugiau savarankiškumo ir pasitikėjimo savimi, nes jie gali saugiai atlikti kasdienius veiksmus, pavyzdžiui, nueiti į tualetą, apsirengti ar pavalgyti.
Mini rekuperatorių tipai
– Rankiniai – rankiniai mini rekuperatoriai yra varomi ir valdomi rankiniu būdu. Jie sukurti taip, kad pacientai galėtų patys atlikti pagrindinius veiksmus, pavyzdžiui, vaikščioti ar maitintis. – Maitinamasis – Maitinamąjį mini rekuperatorių sudaro neįgaliojo vežimėlio važiuoklė, valdymo blokas, jutikliai ir variklis. Paprastai jis leidžia pacientams stovėti ir vaikščioti, bet ne persėsti iš vienos vietos į kitą. – Maitinamasis mini rekuperatorius – Maitinamasis mini rekuperatorius turi daugumą maitinamojo mini rekuperatoriaus funkcijų, sujungtų su neįgaliųjų vežimėlio važiuokle. Juo pacientai gali stovėti ir vaikščioti, persėsti iš vieno vežimėlio į kitą, sėdėti ir naudotis tualetu.
Kaip pasirinkti mini rekuperatorių
Pacientams tinkamo mini rekuperatoriaus pasirinkimas priklausys nuo daugelio veiksnių, įskaitant jų sveikatos būklę, poreikius ir turimus išteklius, kuriais disponuojama jų gyvenamojoje vietoje. Norėdami padėti išsirinkti pacientams tinkamiausią prietaisą, apsvarstykite šiuos klausimus: – Kokių sveikatos sutrikimų turi pacientas? – Kiek pacientas yra prikaustytas prie lovos? – Kokie yra jo judėjimo poreikiai? – Kokie ištekliai yra prieinami priežiūros įstaigoje? – Kiek laiko paslaugų teikėjas turi praleisti su kiekvienu pacientu? – Kiek mini rekuperatorių jie turi gydymo įstaigoje? Šios aplinkybės padės pasirinkti pacientams tinkamą prietaisą.
Saugos aspektai
Mini rekuperatoriai laikosi griežtų saugos gairių, kad būtų užtikrintas saugus ir veiksmingas jų naudojimas. Šių prietaisų gamintojai atlieka griežtus bandymus, kad užtikrintų, jog jie atitinka tam tikrus saugos standartus, be to, jie yra vizualiai tikrinami, kad būtų užtikrintas naudotojų saugumas. Mini rekuperatoriai taip pat turi saugos priemones, pavyzdžiui, ratus nuo pasvirimo, stabdžius ir atramas nuo pasvirimo. Juose taip pat įrengtos apsaugos nuo kritimo sistemos, kurios apsaugo juos nuo kritimo, jei pacientas nukrenta.
Mini rekuperatorių privalumai, palyginti su standartiniu motoroleriu
Nors paspirtukai yra naudingi, padedantys pacientams judėti, jie nėra be apribojimų. Pacientams gali būti sunku valdyti paspirtuką arba dėl transporto priemonės dydžio jie negali patekti į tam tikras vietas. Naudodami mini paspirtuką pacientai gali judėti taip pat saugiai, bet daug lengviau. Mini rekuperatorius taip pat galima naudoti tose vietose, kur standartiniai neįgaliųjų vežimėliai negali įvažiuoti, pavyzdžiui, laiptais ar siauromis durimis.